Jegyvásárlás a fesztivál ideje alatt!
Jegyvásárlás a fesztivál ideje alatt!

2024. május 24. péntek

08.00-18.00

ÁLLANDÓ PROGRAM

MH Klapka György 1. Páncélosdandár haditechnikai bemutatója

haditechnikai és járműbemutató, toborzó pont

Művelődési Ház, Váralja utca

09.00

„Deák-Patara” regisztráció

Tatai Vár - Török kori átjáró

09.30

„Deák-Patara” és Honvédelmi Nap – avagy bevezetés a „puskázás” történetébe

Egyedülálló programcsomagunk az elsősorban általános iskolásoknak szóló nagy sikerű és, a fesztivál első napján megrendezésre kerülő „Deák-Patara”, ahol interaktív táborokon és kiállításokon keresztül, egy egész napos „időutazással” élhetik meg – s így tanulhatják meg – a részvevők a török kori Magyarország történelmét.

Vár, Kastély tér, Kastély PArk

09.30

"Törökméz és Gránátalma - kalandozások a türk világ múltjában és jelenében”

A verseny célja, hogy a vetélkedő során a középiskolás diákok megismerkedjenek a Mediterráneum és az Altáj-hegység közötti hatalmas térség türk államainak történelmével, hagyományaival, kulturális örökségével, természeti értékeivel, és a másfél évezredes múltra visszatekintő magyar-türk kapcsolatokkal. Az idei versenynek különleges aktualitást ad a Magyarország és Törökország közötti diplomáciai kapcsolatok felvételének 100. évfordulója alkalmából szervezett magyar-török kulturális évad.

Vár, Kastély tér, kastély park

14.00

„Szabad a vásár” – vásárnyitás

120 kézműves vásározó mutatja be portékáját

Vár, Kastély tér

14.00

Maarif Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Gimnázium tanulóinak táncbemutatója

MH Klapka György 1. Páncélosdandár önvédelmi bemutató

Hastánc bemutató

Hagyományőrző kelevézek műsora

Vár - nagyszínpad

15.00

„Deák-Patara” díjkiosztó

Vár - nagyszínpad

16.00

Hagyományőr csapatok érkezése, táborok építése

Vár, Kastély tér

17.00

Pálffy Miklós és a Várnál harcolt Hősök Emléktáblájának koszorúzása

Tatai Vár - Török kori átjáró

17.30

Pötörke Népművészeti Egyesület évzáró műsora

Kastély park színpad

17.30

MH Tata helyőrségi zenekar bemutatója - karmester: Balázs Attila őrnagy

Vár - nagyszínpad

18.00

Török Állami Néptáncegyüttes előadása

Vár

18.00-24.00

ÁLLANDÓ PROGRAM

Borudvar – borkóstoló a neszmélyi borvidék legfinomabb boraiból​

Kastély tér

19.30

Salutatio: hagyományőrségek főkapitányi szemléje, fegyver mustra, muskéta lövés vezényelve, emlékszalag kötés

Kastély tér

20.30

KIEMELT PROGRAM

Díszsortűz Kastély tér, Vár, Tópart sétány Fáklyafényes kievezés a naszádokkal Tűzijáték a naszádokról

Kastély tér, Vár, Öreg tó

21.30

Szelindek Régi-Világzene forgatag és a TűzOrchideák műsora

Vár - nagyszínpad

21.30

Borudvar, Keleti szél zenekar műsora

Borudvar